Anasayfa

Kitap Dağıtım

Kitap Dağıtım Hakkında:

1. Pazar Araştırması:

Kitap satışlarına gelince, bazı çalışmaların öne çıkması gerekiyor – yazmadan önce bile! Bu bölümü iyi yaparsanız, satış almanın diğer tüm yolları çok daha etkili hale gelir.

Sözlerini yazmaya başlamadan önce, konunuz, izleyicileriniz ve hedefleriniz hakkında bazı pazar araştırmaları yapmanız gerekir.

Araştırmanızdan bulmak istediğiniz bilgileri içerir:

Kişilerin aradığı anahtar kelimeler
İnsanlar rakiplerinizin kitaplarında nelerden hoşlanır?
Onlar hakkında sevmedikleri şeyler
Hedef kitlenizin rakiplerinizin kapsamasını istediği, ancak yapmadığı şey
Tüm bu bilgileri Amazon’da rakiplerinizin kitaplarının incelemelerinde veya bu makalenin ayrıntılarını kapsadığı gibi bazı sağlam anahtar kelime araştırmaları yaparak bulabilirsiniz.

2. İkna edici Kitap Açıklaması:

Kitap açıklamanız, ilgilenen tarayıcıları kitabınızın alıcılarına dönüştürmekten büyük ölçüde sorumludur. Açıklamanızın iki bölümü vardır: her zaman görülebilen ilk 3-4 satır ve geri kalanı, yalnızca birisi “Daha Fazla Oku” bağlantısını tıklarsa ortaya çıkar.

İnsanların% 80’i gibi bir şey, zihinlerini telafi etmeden önce asla ilk satırdan fazla okumadı. Bu yüzden ilk satır, insanları kitabınıza ihtiyaç duyduklarında derhal ikna edebilmeli!

Harika bir kitap açıklaması yazmak için aşağıdaki formüllerden birini kullanabilirsiniz:

Kurgu için: Hook -> Özet -> “XYZ kitabını seviyorsanız, bundan hoşlanırsınız” -> Harekete Geçirici Mesajlar

Burada bir kurgu bulanıklığı yazmaya dair tam bir yazı var.

Kurmaca Dışı için: Kanca -> Problem / Çözüm -> İdeal Sonuç -> Bu Kitabı Yazman için Nitelikli Kılan Ne -> Dönüştürücü Avantajlar -> Harekete Geçirme Çağrısı

Her iki durumda da, bu ilk satır “Kanca” olarak adlandırılır ve kritiktir! Okuyucunuzu duygusal olarak kapması ve kitabınızın mükemmel bir seçim olduğunu göstererek bu konuyla ya da tarzla ilgili bir kitap aradıklarını hatırlamalarını sağlayın… hepsi bir tweet boyunca!

Bu, biraz takılmak için biraz pratik gerektiriyor, ancak bir ton kanca yazıp bunları arkadaşlarınızla ve ailenizle test ederek, dikkatlerini çeken ve gözlerini sırlayan şeyler hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

Kurgusal olmayan yazarlar için, sorun / çözüm bölümünüzde, okuyucularınızın sorununu ve kitabınızın onu onlar için nasıl çözebileceğini anladığınızı göstermek istersiniz.

İdeal sonuç bölümünüz, okuyuculara problemlerini çözdüklerinde hayatın nasıl olabileceğini gösterdiğiniz yerdir.

Daha sonra, onlara bu kitabı yazma neden nitelikli olduğunuzu söyleyin. Ardından, dönüştürücü faydalar bölümünde, içeriğinizin okuyucularınızın yaşamını nasıl değiştireceğini genellikle madde imli olarak listeler.

Son olarak, hem kurgu hem de kurgu dışı olmak üzere, okuyuculara yukarı kaydırmalarını ve bu satın alma düğmesini tıklatmalarını hatırlatmak için harekete geçirme ifadesini dahil etmek istiyorsunuz.

 

3. Seri Kitaplar:

Kurgu ya da kurgu olmayan bir dizi için satışlarınızı artırmak için mükemmel bir yoldur.

Kurgu için açıkça aynı karakterleri alırsınız ve hikayeye devam edersiniz.

Kurgusal olmayan için, bir dizi yapmanın çeşitli yolları vardır. İlk önce, aynı okuyucu grubunu hedefleyebilir ve her sorun için bir kitap sunarak onlar için çeşitli problemleri çözebilirsiniz. Örneğin, bekar bir baba olma konusunu ele alabilir ve yaşamlarında çeşitli zorluklarla baş etmelerine yardımcı olacak kitaplar yazabilirsiniz. Bu teknik, en başta çapraz satış potansiyeli nedeniyle satışlarınızı artıracak. Bir okuyucu hedef kitlenizdeyse, konuyla ilgili birden fazla sorun yaşama ihtimalleri olduğu için serideki kitapların birkaçını satın alacaklar.

Bir dizi yaratmanın diğer yolu, farklı insan grupları için aynı problemi çözmektir. Örneğin, Ruh için Tavuk Çorbası, Genç Ruh için Tavuk Çorbası, Bekar Annenin Ruhu için Tavuk Çorbası, vb. Düşünün. Bu taktik satışları artırır, çünkü okuyucularınız bu kitapları hediye olarak satın alır veya farklı hedef pazarlarda başkalarına tavsiye eder. .

4. Kitap Yorumları:

Çok az insan bir şey deneyen ilk kişi olmayı sever. Everett Rogers’ın Yeniliklerin Yayılması teorisine göre, insanların yalnızca% 14’ü “erken evlat edinenler” dir. Diğer herkes, başkalarının ilk önce ne düşündüğünü bilmek ister.

Basitçe söylemek gerekirse, sadece 99 sent olsa bile aptal görünmekten ve paramızı boşa harcamaktan korkuyoruz.

Böylece kitabınız için daha fazla inceleme alabileceksiniz, diğer kişilerin kitabınızı satın aldıklarını ve umarım beğenmiş olduğunuz sosyal kanıtları o kadar fazla alabilirsiniz. Ve bununla, ilgilenen bir ziyaretçiyi kitap alıcısına dönüştürmek daha kolay hale geliyor.

Bu özellikle kitap ilk piyasaya sürüldüğü zaman önemlidir, bu nedenle lansmanınız sırasında hala vızıltı varken bu erken incelemeleri hızlı bir şekilde almanız gerekir.

5. Kutu Setleri:

Kutu setleri kitap satışlarınızı arttırmanın harika bir yoludur. Tekli kitap ve kutu setleri için izleyici kitlesi fazla örtüşmez, bu nedenle bir kutu seti de sunarsanız, tek bir kitap satışını kaybetmezsiniz.

Kutu setleri yapmanın iki yolu vardır. Birincisi, sadece kendi kitaplarınızı toplamak; Diğeri, türünüzdeki diğer yazarlarla birlikte çalışmayı veya çok yazarlı kutu setleri yapmayı içerir. Bu ikinci yol, erişiminizi artırmanıza yardımcı olur.

Kitap Dağıtımı Nerelere Yapılır:

Kitap Satışı Nerelere Yapılır:

Kitap Satış Noktaları:

Kitap Dağıtım Sözleşmesi:

Kitap Dağıtım Merkezleri:

Kitap Dağıtım:

Kurumsal Kitap Dağıtım:

Kurumsal Kitap Dağıtım – Satış – Pazarlama

Kurumunuzun ürünlerinin satışı dağıtım pazarlaması için  Kitapdostu Yayınları Bünyesinde Bulunduran Erman Basım Yayın Dağıtım’dan Bu Tüm Görevleri Tek Bir Çatıda Bulabilrsiniz.

Kitaplarınızın Kitapevlerine Satışı İnternet Kitap Satıcılarına Ulaşması Fuarlarda Yer Alması Kitapların Dağıtım Ağlarında Yerlerinin Alması

 

İNTERNET SATICILARI
İNTERNET KİTAP SATIŞ SİTELERİ
http://www.dr.com.tr/Yayinevi/kitap-dostu/s=2843
http://www.kitapyurdu.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari/2842.html
http://www.idefix.com/kitap/kitap-dostu/firma_urun.asp?fid=9402
http://www.hepsiburada.com/ara?q=K%C4%B0TAPDOSTU
http://www.babil.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari
MAĞAZALAR
KİTAPEVLERİ, KİTAP SATIŞ YERLERİ
http://www.remzi.com.tr/anasayfa
https://www.imge.com.tr/
https://www.dostyayinevi.com/TR/belge/1-1887/dost-kitabevi.html
http://www.mephisto.com.tr/
http://www.inkilap.com/
http://www.dr.com.tr/

 

DAĞITIM FİRMALARI
KİTAP DAĞITIM FİRMALARI
https://www.alfakitap.com/
http://www.fenikskitap.com/
http://ikiayayincilik.com.tr/

Kurumsal Kitap Dağıtım Sözleşmesi:

Kurumsal Kitap, Dergi Dağıtım Sözleşmesi Maddeleri:
Yayınevinin(kurumun) - KİTAP ADI adlı (kitap) bu sözleşmedeki koşullarla Yayıncıya 1 kere Dağıtım (ilk 1000 adetlik tek distribitörluk ) olarak devretmeyi kabul eder. Kurum söz konusu Eser'de yer alan bölümleri başka başlık altında ve ayrı kitaplar halinde yayınlatmayacaktır.
Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım), bu sözleşmeden doğan haklarını Yayınevinin(kurumun) yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü şahıs ve kuruluşlara devredemez.
Eserde geçen tüm yazılar, Yayınevine(kuruma) aittir. Yayınevine(kuruma) ait kitapta yazılanlardan Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) sorumlu tutulamaz.
Eser basım Sonrasında Kargo veya Nakliye yolu ile Dağıtıcıya (Erman Basım Yayın Dağıtım)’a teslim edilir. Faturaya binayen teslimat yapılır. Faturasız ürün teslim alınmaz ve dağıtım yapılmaz. Bu kargo ücretini de Yayınevinin(kurumum) kendisi öder.
Yayınevi(Kurum), eserin Dağıtılmasına başlamasından itibaren geçen 5 yıl sürelerde Eser'in stok durumu hakkın­da Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım)’dan bilgi isteyebilir.
Basılı mevcudunun tükenmesi halinde Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) Eser'in her yeni basımı için Yayınevine(kuruma) stoğun tükenmeden son 50 adette bilgi verir. Eserin tekrar basılması konusunda uyarıda bulunur. Eser dağıtım sözleşmesi 1 sefer dağıtıma mahsustur.
Eser'in basılı mevcudunun tükenmesinden itibaren 30. gün içinde Dağıtıcı(Erman Basım Yayın Dağıtım), Yayınevine(kuruma)'a bildiri­mde bulunmalıdır. Bu bildirimin yapılmaması halinde Yayınevi(kurum) ve Dağıtıcıyı(Erman Basım Yayın Dağıtım)’ı yazılı olarak uyarır. Uyarıya 30 gün içinde cevap verilemezse, sözleşme kendiliğinden fesholur ve telif hakkından doğan alacağın tamamı muaccel hale gelir.
Her türlü ödeme, yürürlükteki vergi mevzuatının öngördüğü yükümlülüklere uygun olarak ve makbuz karşılığında yapılır.
Yukarıdaki adresler, değiştirildikleri noter yolu ile yazılı olarak bildirilmediği sürece tarafların tebli­gat adresleridir.
Bu sözleşme Eser'in Türkçe / Tüm yayın haklan için geçerlidir.
Sözleşme süresi imza tarihinden itibaren 5 yıldır. Tüm Hakları bu süre zarfında Yayınevine(kuruma)’a Aittir. Dağıtım Hakkı Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) Aittir.
Yayınevi(kurumun) ve Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım)’ın bu sözleşmede belirtilmemiş tüm yasal haklan saklıdır.
Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde Dağıtıcının (Erman Basım Yayın Dağıtım)'ın ikametgâhının bulunduğu yerin Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.
Dağıtımcı(Erman Basım Yayın Dağıtım) dağıtım yapılan kitap bedelinin(etiket fiyatının) % 60 iskonto uygulanarak, kalan % 40’ı Yayınevi(kurum) adına açılmış hesap numarasına yılda 1(12 Ayda 1kez) kez olarak kitap satış adeti tutarında nakten ödeme yapar.
Ödeme Yayınevinin(kurumun) banka hesap numarasına veya telif sahibine açılmış olan hesap numarasına ödeme yapılır.
Kitap yayınevi stoklarına girene kadar oluşacak tüm masraflar Yayınevine(kuruma) aittir
Kitapda Dağıtıcının(Erman Basım Yayın Dağıtım) logosu basmak zorunludur. Kitap dağıtımı satışı bu süre zarfında sadece Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) aittir. Ayrıca dağıtım ve satış yapılamaz.
Dağıtım yapılan kitap Erman Basım için Yayınevinin(kurumun) kendi adına lanse edilecektir. Erman Basım markası ile tedarikçilere sunulacaktır.
Kitap dağıtım bedeli olarak 1000 ( bin) + kdv(%18) türk lirası nakten ödeme alınır. Yayınevi(kurum), Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım)’a kitap dağıtım bedeli öder. Dağıtıcıya(Erman Basım Yayın Dağıtım) banka hesap numarasına ödeme yapılmadan dağıtım yapılmaz.
Bu Sözleşmeden en az yılda 12 Kitap veya dergi Yayınlayan Kitap Dağıtıma veren kurum veya yayınevleri Yararlanmaktadır.
Kitap Dağıtım, Kitap Pazarlama, Kitap Satışı, Ücretli Kitap, Dergi Dağıtım Hizmeti:
Kitap satış yerlerine kitapların sevki.
Kitap tanıtımları hazırlayıp kitapevi, kitap dağıtım firmaları, internet kitap satıcılarına ulaştırmak siparişlerini alıp sevkiyatını sağlamak.
Kitap siparişlerini almak, sevkini sağlamak kitapları satıcılarına ulaştırmak.
Kitaplar için cari hesaplar oluşturup dağıtım yapılan yayınevine sayım ve satışa göre raporlar sunup, yılda 1 kez (12 ayda 1 kez) satılan kitapların ödemesi yapılır.
Kitapları katılımı Erman Basım Yayın Dağıtım’ın katılmış olduğu kitap fuarı, kitap satış organizasyonlarına dağıtımı yapılan kitapları sevk edip, satışını sağlamak.
Fuarlarda antlaşma yapılan kitapevlerinde yazarlara imza günü düzenlemek.
Kitap tanıtım organizasyonları düzenlemek.
Yayınevi için boyutu ne olursa olsun kitap satış sitesi kurmak.
Yayınevi kitap dağıtımı yapmak için personel maliyeti, kargo sevkiyat maliyeti diğer birçok işletme giderinden kurtulur tek bir dağıtım üzerinden kitaplarının dağıtımını sağlayabilir.
Yayınevi ya da bireysel yazar kitap dağıtımını Erman Basım Yayın Dağıtım ile yaptırdığında tek dağıtım antlaşması imzaladığında bu hizmetlerin tamamından yararlanır.

 

Kurumsal Kitap Dağıtım Sözleşmesi:
KİTAP DAĞITIM Başvurusu İçin:
Tolga Erman
5512049520
tolgaerman1@hotmail.com

 

kitap basım, kitap yayın, kitap dağıtım, kitap pazarlama kitapdostu.com yanınızda, kurumsal çözüm ortağınız

 

Kitap dağıtımı nasıl yapılır?

Mağaza siparişleri, mağaza yönetimlerine aittir. İnternet satışına mutlaka çıkar ancak mağazalarda fiili olarak satışa çıkma garantisi vermemekteyiz

Yayınevi ile sözleşme imzalandıktan sonra kitapların sevki ile başlar dağıtım. Kitap etiket fiyatının %50’si her sene 12 ayda 1 kez yazara ödenir. Sözleşme 1 adet kitap ve 1000 adet kitap dağıtımı içindir.

 

İNTERNET SATICILARI
https://www.alternatifkitap.com/kitap-dostu-yayinlari/
https://www.ucuzkitapal.com/kitap-dostu-yayinlari/
https://www.babil.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari
https://www.bkmkitap.com/kitap-dostu-yayinlari
https://www.kitapdenizi.com/kitap-dostu-yayinlari
https://www.kitapyurdu.com/yayinevi/kitap-dostu-yayinlari/2842.html
https://www.dr.com.tr/Yayinevi/kitap-dostu/s=5624
MAĞAZALAR
KİTAPEVLERİ, KİTAP SATIŞ YERLERİ
http://www.remzi.com.tr/anasayfa
https://www.imge.com.tr/
https://www.dostyayinevi.com/TR/belge/1-1887/dost-kitabevi.html
http://www.mephisto.com.tr/
http://www.inkilap.com/
http://www.dr.com.tr/
DAĞITIM FİRMALARI
KİTAP DAĞITIM FİRMALARI
https://www.alfakitap.com/
http://www.fenikskitap.com/
http://ikiayayincilik.com.tr/

 

 

BİREYSEL KİTAP DAĞITIM SÖZLEŞMESİ

BİREYSEL KİTAP DAĞITIM SÖZLEŞMESİ
/ / 2018 tarihinde "Yazar" ile "Yayıncı" arasında yapılmış sözleşmedir.
YAZAR ADI SOYADI:
YAZAR ADRES: 
YAZAR TELEFON : 
YAZAR E-Posta: 
YAZAR TC NO: 
YAZAR DOĞUM TARİHİ: 
YAZAR İban no/Banka: 
YAYINCI: Erman Basım Yayın Dağıtım – Tolga Erman (Kitapdostu Yayınları)
ADRES: Mecidiye Mh Adıyaman Cad No:16 /B Uzundere- Sultanbeyli-İSTANBUL
TELEFON: 0 216 498 89 18
FAX: 0 216 498 89 18
E-Posta:  tolgaerman1@hotmail.com
SÖZLEŞME KOŞULLARI:
Yazar - adlı (kitap) bu sözleşmedeki koşullarla Yayıncıya 1 kere Basım, Dağıtım (ilk 1000 adetlik tek distribitörluk ) olarak devretmeyi kabul eder. Yazar söz konusu Eser'de yer alan bölümleri başka başlık altında ve ayrı kitaplar halinde yayınlatmayacaktır.
Yayımcı, eserin, içeriğinde Yazar’ın izni olmadan hiçbir değişiklik yapamaz.
Yayıncı, bu sözleşmeden doğan haklarını yazarın yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü şahıs ve kuruluşlara devredemez. (Şirket Unvan Değişikliği Hariç)
Eserde geçen tüm yazılar, yazara aittir. Yazarın yazdıklarından yayınevi sorumlu tutulamaz.
Eser basım Sonrasında Kargo veya Nakliye yolu ile Erman basıma teslim edilir. Faturaya binayen teslimat yapılır. Faturasız ürün teslim alınmaz ve dağıtım yapılmaz. Bu kargo ücretini de yazar kendisi öder.
Yazar, eserin basılmasından itibaren geçen 5 yıl sürelerde Eser'in stok durumu hakkın­da yayıncıdan bilgi isteyebilir.
Basılı mevcudunun tükenmesi halinde Yayıncı, Eser'in yeni basımını kendiliğinden gerçekleştiremez. Eser'in her yeni basımı için Yazar 'ın onayının alınması zorunludur. Ancak Yazar basım ücretini karşıladığı taktirde ikinci baskısını yapar
Eser'in basılı mevcudunun tükenmesinden itibaren 30. gün içinde Yayıncı, Yazar 'a bildiri­mde bulunmalıdır. Bu bildirimin yapılmaması halinde Yazar, Yayıncıyı yazılı olarak uyarır. Uyarıya 30 gün içinde cevap verilemezse, sözleşme kendiliğinden fesholur ve telif hakkından doğan alacağın tamamı muaccel hale gelir.
Her türlü ödeme, yürürlükteki vergi mevzuatının öngördüğü yükümlülüklere uygun olarak ve makbuz karşılığında yapılır.
Yukarıdaki adresler, değiştirildikleri noter yolu ile yazılı olarak bildirilmediği sürece tarafların tebli­gat adresleridir.
Bu sözleşme Eser'in Türkçe / Tüm yayın haklan için geçerlidir.
Sözleşme süresi imza tarihinden itibaren 5 yıldır. Tüm Hakları bu süre zarfında Yazara Aittir.
Yazar ve Yayıncının bu sözleşmede belirtilmemiş tüm yasal haklan saklıdır.
Bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde Yayınevi'nin ikametgâhının bulunduğu yerin Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir.
Yayınevi dağıtım yapılan kitap bedelinin(etiket fiyatının) % 50 iskonto uygulanarak, kalan % 50’ı yazar adına açılmış hesap numarasına yılda 1(12 Ayda 1kez) kez olarak kitap satış adeti tutarında nakten ödeme yapılır.
Ödeme banka hesap numarasına ve telif sahibine açılmış olan hesap numarasına ödeme yapılır.
Kitap yayınevi stoklarına girene kadar oluşacak tüm masraflar yazara aittir
Kitapda yayınevi logosu basmak zorunludur. Kitap dağıtımı satışı bu süre zarfında sadece yayınevine aittir. Ayrıca dağıtım ve satış yapılamaz.
Dağıtım yapılan kitap Kitapdostu Yayınları adına lanse edilecektir. Kitapdostu markası ile tedarikçilere sunulacaktır.
Kitap dağıtım bedeli olarak 2000 ( iki bin) + kdv(%18) türk lirası nakten ödeme alınır. Yazar yayıncıya kitap dağıtım bedeli öder. Yayınevi banka hesap numarasına ödeme yapılmadan dağıtım yapılmaz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı